TPlink Modem Kurulumu

Modeminize wifi yada kablolu bağlantı sağladıktan sonra bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açalım ve adres satırına 192.168.1.1 yazdıktan sonra Enter’a basalım.
Yukarıda görüldüğü gibi modem arayüzü açılıyor.Modeminiz Turktelekom yada TTNET ten alınmış ise Kullanıcı adı : admin şifresi turktelekom yada ttnet tir.Modeminiz başka bir firmadan satın alınmış ise modem arayüzü şifre bilgisine modeminizin altındaki etiketten ulaşabilirsiniz.

Bir sonraki adımda ise modem arayüzünün şifresini değiştirmemizi öneriyor. Yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Biz eski şifre ile devam ettiğimizden “Geç” butonuna tıklıyoruz.

Yukarıda görüldüğü gibi modem arayüzü açıldı,Sol üst köşede bulunan "Hızlı Kurulum" seçeneğine tıklayalım

Hızlı kurulum sihirbazı başlıyor, “ileri” butonuna tıklayarak devam edelim.

Bölge seçimi ve saat dilimi seçtikten sonra "İleri" butonuna tıklayarak devam edelim.

Karşınıza çıkan ekranda bağlantı türünü otomatik algıla seçeneğini seçtikten sonra   "İleri" butonuna tıklayarak devam edelim.

Bir sonraki adımda yukarıda görüldüğü gibi internet servis sağlayıcımız tarafından bize verilen internet kullanıcı adımızı ve şifremizi girmemiz gerekiyor.
Not: “TTNET dışında bir servis sağlayıcı ile kullanmak için Tıklayınız” kısmına tıklamamız gerekiyor.Açılan ekranda firmamiz tarafından size verilen PPPOE Kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz gerekiyor.
Kullanıcı adımızı ve şifremizi yazdıktan sonra “İleri” butonuna tıklayarak devam edelim.

Daha sonra Kablosuz ağ adı ve şifremizi belirleyeceğimiz ekran geliyor.
• Kablosuz Ağ Adı kısmına Türkçe karakter (ş,ğ,ü,ç gibi) kullanmadan ve boşluk bırakmadan bir isim yazabilirsiniz.
• Şifre kısmına da en az 8 karakterli, Türkçe karakter (ş,ğ,ü,ç gibi) kullanmadan bir şifre
• Bir sonraki adıma geçmek için “İleri” butonuna tıklayalım.

Ayarlar tamamlandı. Ayarların etkin olması için “Kaydet” butonuna tıklayalım.

Kurulum tamamlandı. Hattınız ile ilgili bir problem yok ise ve adımları doğru bir şekilde uyguladıysanız internete belirlemiş olduğunuz wifi adi ve şifre ile bağlanabilirsiniz.